O firmie

Firma First European Aviation Company Sp. z o.o. powstała w 2009 roku i zajmuje się obsługą techniczną statków powietrznych oraz Zarządzaniem Ciągłą Zdatnością do Lotu. Posiada certyfikaty EASA PART-145 i PART-M.


Spółka First European Aviation Company Sp. z o.o. wyznaczając sobie nowe cele i zadania prężnie rozwija się w wielu płaszczyznach działalności. Jedną z nich jest stworzenie systemu logistycznego ukierunkowanego na optymalizację dostaw komponentów dla kontrahentów oraz potrzeb własnych firmy w celu realizacji powierzonych zleceń. Kolejnym istotnym elementem w rozwoju firmy było otwarcie bazy obsługowej poza terytorium Polski. Ze względu na dużą ilość zadań realizowanych w Skandynawii wybór padł na Szwecję. Nasze bazy wyposażone są we wszystkie narzędzia potrzebne do wykonywania szybkich i kompleksowej obsługi technicznej statków powietrznych.

W początkowym okresie działalności firma zajmowała się obsługą samolotów typu Cessna. W 2016 roku została kupiona przez Spółkę Visimind AB z siedzibą w Szwecji i stała się członkiem grupy kapitałowej Visimind. Wejście do grupy, która od lat z powodzeniem funkcjonowała nie tylko na polskim, ale również europejskim rynku stało się krokiem milowym w rozwoju firmy.

First European Aviation Company Sp. z o.o. zdobywała doświadczenie jako wykonawca i podwykonawca wielu ciekawych projektów, zarówno w Polsce jak i Europie. Możemy pochwalić się udziałem w realizacji zadań dla takich podmiotów jak: Vattenfall, E.on, Tekniska Verken, Gotlands Energi AB, Hafslund, TrønderEnergi, Mørenett, Caruna, Elenia, Karlsborgs Energi AB, Fingrid, Terna Group czy też dla podmiotów w Polsce: PGE Dystrybucja S.A., PSE Inwestycje S.A., Energoprojekt Poznań S.A., PKP Energetyka S.A., Tauron Dystrybucja S.A. i wiele innych. Praca na rzecz kluczowych podmiotów rynku energetycznego w Europie sprawiła, że staliśmy się międzynarodową firmą z bogatym doświadczeniem. Pod certyfikatami First European Aviation Company Sp. z o.o. lata aktualnie ponad dziesięć statków powietrznych różnego typu wykonujących specjalistyczne operacje lotnicze typu high-risk, a ich liczba ciągle wzrasta. Firma stawia również na bezpieczeństwo, czego dowodem są liczne szkolenia pracowników organizowane każdego roku.

W razie chęci współpracy lub ewentualnych pytań prosimy o kontakt, jesteśmy w stanie w szybkim czasie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia na Zarządzanie Zdatnością do Lotu oraz do wykonywania Obsług Technicznych każdego rodzaju statku powietrznego.

Certyfikaty